Tarinalaisuuden ja naisten golfinnostuksen tukeminen on naistoimikunnan tärkein tehtävä. Haluamme aktivoida seuran nykyisiä ja uusia jäseniä mukaan seuratoimintaan ja kehitämme toimintatapoja, jotka mahdollistavat tarinalaisuuden toteutumisen käytännön tasolla. Järjestämme erilaisia tapahtumia ja tilaisuuksia, kuten naisten harjoituksia ja naisten tapahtumapäivän. Lähdemme myös mielellämme mukaan pelikierrokselle, jos peliseuraa kaivataan.

Oman seuran jäsenten lisäksi toivotamme luonnollisesti lämpimästi tervetulleiksi vierailulle myös muiden seurojen ladyt. Ottakaa yhteyttä toimikuntaan, niin voimme olla teille apuna ja vaikka paikallisoppaina mukana kierroksella.

Tarinan naiset kesäesite 2020

Naistoimikunta

Oili Mönkkönen / Puheenjohtaja
044 719 3345
oili.monkkonen@gmail.com

Kaisa Paldanius
kaisa.paldanius1@gmail.com

Nina Vartiainen
nina.e.vartiainen@gmail.com

Virpi Lappalainen
virpi.lappalainen@dnainternet.net

Sari Hoffren / Ladykapteeni
sari.hoffren@tarinagolf.fi

Hanna Huuskonen
hanna.m.huuskonen@gmail.com

Pirjo Kinnunen
pirjokin@gmail.com

Tiina Eskel-Mustonen
tiina.eskelmustonen@tarinagolf.fi

Reetta Sallinen
reetta.sallinen@tarinagolf.fi